Öntől, gyermekétől (csecsemőkortól), munkatársaitól, gyakorlatilag bárkitől.
Gyermek esetén a megrendeléskor a gyermek korát jelezze felénk.
Vannak olyan vizsgálatok, amit csak laboratóriumban, vénából vett vérből lehet elvégezni. Ezek egy részét az étkezés jelentősen befolyásolja. Ilyenkor éhgyomorral kell a vérvételig maradni. Ez azt jelenti, hogy a vérvételt megelőző 12 órában (tehát általában este 8 órától) semmit nem ehet, és vízen kívül mást nem is ihat! Ha ezt az alapszabályt nem tartja be, a vizsgálatnál félrevezető értékek születhetnek.
Más esetben nem szükséges éhgyomorra érkezni a vérvételre, és könnyű reggeli után is pontos eredményt kap.
Mivel egy-egy alkalommal több laborértéket is meghatározhatnak, mindig kérdezzen rá a vizsgálatot kérő orvostól (aki a laborbeutalót adja!), hogy éhgyomorral menjen-e a laboratóriumba.
Annak érdekében, hogy a kiszáradást elkerüljük, ébredéstől a vérvételig ajánlott elfogyasztani 2 pohár vizet.
Amennyiben Ön véralvadásgátló gyógyszert szed, ezt a vérvételt kérő orvosnak feltétlenül jelezze, hogy meg tudják beszélni, hogy a vérvételt megelőzően szükséges-e felfüggesztenie annak szedését, és ha igen, a részleteket is egyeztessék.
Vérvétel előtt kerülje a fizikailag megterhelő tevékenységek végzését!
Vérvétel előtt ne dohányozzon!
Ha Ön „ájulós” vagya korábbi vérvételnél valami panasza volt, jelezze a vérvételt végző egészségügyi dolgozónak. Ilyenkor akár fekvő helyzetben is sor kerülhet a szúrásra és a vérvétel után rövid pihenésre is lehetőséget kap, hogy a kellemetlen élmény ne ismétlődjön meg. Páciensközpontú szemléletünknek köszönhetően, nagy hangsúlyt fektetünk az időfaktorra, amely nálunk minimum 15 perc személyenként, ennek eredményeképpen nem “szalagszerű”, hanem méginkább páciensbarát a vérvételi rendszerünk.
Folyadékot mindenképp vigyen magával, hogy a vérvételt követően tudjon inni, de ne hirtelen és egyszere ne túl sokat! Ha éhgyomorra érkezett, annak érdekében, hogy a vérvételt követően minél előbb szénhidráthoz jusson a szervezete, vigyen magával cukortartalmú folyadékot (pl. cukrozott tea vagy gyümölcslé), esetleg szőlőcukrot, gyümölcsöt, amelyet a vérvételt követően el tud fogyasztani.
A vérvételt követő egy órában ne végezzünk fizikailag megterhelő tevékenységet, és ne erőltessük meg azt a karunkat, amelyből a vért vették!
Összességében elmondható, hogy a szükséges megkötések a konkrét esetben vizsgálandó faktorokhoz igazodnak, azaz mindig konzultálni kell a kezelőorvosunkkal arról, hogy miként készüljünk fel a mintavételre.
Az alkoholfogyasztás mindenképp kerülendő a vizsgálat előtt – többnyire már az azt megelőző 1-2 napon sem javasolják az italozást -, és jobb a dohányzást is a vérvétel utánra halasztani.
A vérvétel menetével kapcsolatban minden információt előzetesen megkaphat tőlünk.
- Éhgyomri méréssel kezdjük a vizsgálatot. Kérjük 10-12 óra koplalás után (azaz éhgyomorral) érkezzen.
- Mivel terhelni fogjuk a cukorháztartását szükséges egy gyors ujjbegyből végzett teszt. Ha kórosan magas az éhomi vércukorszint, nem terheljük meg, nem végezzük el a vizsgálatot!
- A terhelés megkezdése a glükózoldat (2,5 dl ivóvízben feloldott 75mg glükóz) elfogyasztásával veszi kezdetét, amelyet a helyszínen biztosítunk. Az oldat elfogyasztása nem tarthat tovább 5 percnél!
Igen, a PCR tesztet az Egyéb vizsgálatok között találja, ára 19.500 Ft.
Amennyiben utazáshoz van rá szüksége, kérem nézze meg a konzuli honlapon a célország utazási feltételeit, amelyet az alábbi linken tekinthet meg:
https://konzinfo.mfa.gov.hu/utazas/utazasi-tanacsok-orszagonkent
Igen, minden esetben, és a leletet Ön is megkapja emailen, előzetes jelzés esetén személyesen is, a mintavételi helyünkön.
Igen. Közvetlenül nem tud fizetni egészségpénztári kártyájával, azonban a fizetési mód kiválasztása során lehetősége van egészségpénztári számlát igényelni.
Szerződött egészségpénztár partnereink: